مطالعه تطبیقی جرم یابی جرایم سازمان یافته در پلیس ایران و آلمان

پیام:
چکیده:
ردیابی و کشف جرایم سازمان یافته فراملی یکی از مهمترین اقدامات در زمینه مبارزه با این جرایم محسوب میشود، با توجه به موفقیت کشورها در مبارزه با جرایم سازمان یافته و شناسایی و دستگیری اعضای آن در سطوح مختلف، امری اجتناب ناپذیر است، از آنجا که ساز و کار یکسانی در کشور ما جهت جرم یابی این گونه جرایم اندیشیده نشده، استفاده از تجارب پلیس های موفق جهان به سبب پیچیده بودن و ویژگی های خاص آن ضروری به نظر می رسد. در این تحقیق پس از بررسی ساختار اداره جنایی فدرال آلمان مشاهده شد که به دفعات این ساختار تغییر کرده و به یک پلیس مدرن مبدل گشته است، هدف از اجرای تغییرات در ساختار پلیس آلمان، کارآمد سازی روند تشکیلاتی، از جمله روش های سریع تر و ارتقاء اطلاع رسانی در داخل اداره بوده است، توافقات تقریبا هماهنگ با تمامی پلیس های ایالت های آلمان و همکاری دوجانبه، نتایج پرباری داشته و به شکلی خاص و ویژه، عملیات خارج از کشور را به عنوان خط مشی و سیاست پلیس فدرال کاملا تحت تاثیر قرار داده است. در این پژوهش سعی شده ضمن معرفی شگردهای تحقیقاتی در کشور آلمان راهکارها و پیشنهاداتی با هدف تعقیب و کشف جرایم سازمان یافته در ایران ارائه گردد .
زبان:
فارسی
صفحات:
7 -25
لینک کوتاه:
magiran.com/p1965554 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.