معرفی فهرستی مجله های مرتبط با قرآن و حدیث

نویسنده:
پیام:
چکیده:
یکی از ضرورت های پژوهش در حوزه قرآن و حدیث و مطالعات اسلامی، شناخت مجله های مرتبط با آنهاست. پژوهشگران مطالعات اسلامی برای ارائه مقالات نو، نیازمند آگاهی از پیشینه مقالات و مجله های مرتبط با موضوع خود هستند. هدف نویسنده از معرفی مجله ها، شناساندن آنها به پژوهشگران و آسان سازی نشر نگاشته های آنهاست. با توجه به این که تاکنون فهرست جامعی از مجله های مرتبط با قرآن و حدیث و مطالعات اسلامی ارائه نشده، نگاشته حاضر درصدد ارائه این فهرست بر آمده و مجلات را بر اساس رتبه علمی - پژوهشی، علمی - ترویجی و علمی - تخصصی دسته بندی می کند. با بررسی های به عمل آمده، 189 مجله یافت شد که 102 مجله، علمی – پژوهشی، 33 مجله، علمی - ترویجی و 54 مجله، علمی - تخصصی است. در معرفی هر کدام از مجله ها که گستره حوزوی و دانشگاهی را شامل می شود، صاحب امتیاز، آدرس وب سایت (اگر داشته باشند)، مدیر مسوول و شماره تلفن مجله بیان می گردد.
زبان:
فارسی
صفحه:
84
لینک کوتاه:
magiran.com/p1966518 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!