نقد کتاب سیاست گذاری عمومی

پیام:
چکیده:
کتاب سیاست گذاری عمومی نوشته پیر مولر ازجمله اولین کتاب های مربوط به حوزه سیاست گذاری عمومی است که در ایران ترجمه و چاپ شده است. سیاست گذاری عمومی به معنای علم دولت در عمل و تحلیل سیاست های عمومی که به عنوان رشته ای دانشگاهی نیز محسوب می شود، کمی بیش از یک دهه است که در ایران موردتوجه قرارگرفته و در چند دانشگاه محدود تدریس می شود. در کتاب حاضر نویسنده با توجه به ساختار سیاست گذاری و تصمیم گیری در فرانسه سعی نموده است تا خواننده را با مفاهیم مهم و بنیادین در حوزه سیاست گذاری عمومی آشنا کرده و روشی را برای مطالعه سیاست گذاری عمومی به خوانندگان و دانشجویان علاقه مند ارائه کند. در مقاله پیش روی پس از معرفی اولیه مفهوم سیاست گذاری عمومی به عنوان رشته ای جدید در ایران ، فصول کتاب به ترتیب معرفی شده و مورد بحث و تحلیل قرار می گیرد. نقد و بررسی ترجمه کتاب نیز بخش دیگری است که در انتهای مقاله به آن اشاره می شود.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
239 -256
لینک کوتاه:
magiran.com/p1981069 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.