مروری کوتاه بر تازه های درمان کهیر در کودکان و بزرگ سالان

نویسنده:
پیام:
چکیده:
شیوع اختلالات آلرژیک، مانند کهیر، طی دهه ها افزایش یافته است. علت دقیق بیماری های آلرژیک ناشناخته است، اما عوامل ژنتیکی و محیطی در ایجاد آن ها نقش دارند.  بیماری های آلرژیک هزینه های مالی زیادی بر خانواده و جامعه تحمیل می کنند. بیماری کهیر، به خصوص نوع مزمن آن، تاثیر منفی قابل توجهی بر کیفیت زندگی  بیماران  می گذارد. براین اساس مطالعه ای مروری بر مبنای بررسی متون در منابع اینترنتی و پایگاه های اطلاعاتی در دسترس مانند؛ Pubmed، Scopus، Google Scholar، Up To Date با کلیدواژه های فارسی شامل؛ کهیر حاد، کهیر مزمن، درمان و راهنمای درمان جستجو انجام شد. اساس درمان  و مراقبت هر بیماری، شناسایی علت یا علل آن و اجتناب از آن علت یا علل می باشد. آنتی هیستامین ها در درمان کهیر حاد و مزمن در کودکان و  بزرگ سالان، در تمام دستورالعمل ها به عنوان اولین خط درمانی در نظر گرفته می شوند. این داروها در اکثر موارد سبب بهبود علائم کهیر می شوند. آنتی هیستامین های نسل دوم ترجیح داده می شوند. در اغلب موارد، بیماران به داروهای خط اول و دوم(آنتی هیستامین با دوز معمول و یا دو تا چهار برابر دوز اولیه) پاسخ می دهند و نیاز به داروهای خط سوم  به بعد(آنتی لوکوترین ها، اومالیزوماب و آنتی ساپرسورها) کمتر است.
نوع مقاله:
مقاله مروری
زبان:
فارسی
صفحات:
1 -8
لینک کوتاه:
magiran.com/p1982457 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.