یادگیری مادام العمر در عصر تغییرات مستمر

نویسنده:
چکیده:
وقتی راجع به سازمانهای فرداصحبت می شود ، بایستی دانست فردا چگونه است . تنها توصیف قابل قبول از فردا تغییرات سریع و بی پایان است . فردا دنیایی پر تحول است ،  برنامه ریزی بر مبنای پیش بینی بی معناست ، استراتژی چیزی جز خلاقیت های قاعده شکنانه نخواهد بود و قواعد بازیعمر کوتاهی دارد . در چنین شرایطی تنها سازمانهایی باقی می مانند که اهداف ، ماموریت ساختار و... آنها کاملا انعطاف پذیر و نرم باشد ،آنها می بایستی فرز و چالاک باشند و بتوانند در محیطی مملو از عدم قطعیت و تغییرات غیر قابل پیش بینی به حیات خود ادامه داده و رشد کنند .  مدیران در اداره سازمانهای فردا شاهد خواهند بود که بسیاری از چیز ها آنگونه که فکر می کنند باید باشد نیست . آنان برای سازمان خود هر روز با الزامات جدیدی مواجه هستند . شایستگی های موفقیت آفرین دیروز دیگر امروز کار ساز نیست و آنان نیز باید خود را در بستر این تغییرات متکامل کننده قرار دهند . این شرایط پیام آور الزام جدیدی برای مدیران است : یادگیری مادام العمر  در عصر تغییرات مستمر تنها ((یادگیرندگان)) آینده را به ارث خواهند برد . ما بقی خود را برای زندگی در دنیایی مجهز کرده اند که دیگر وجود ندارد(اریک هوفر)
زبان:
فارسی
صفحه:
34
لینک کوتاه:
magiran.com/p1988849 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!