جستاری در ارتباط با دلایل زوال

چکیده:
مقدمه
اگرماکس وبر نخستین کسی بود که دیوانسالاری را تعریف و پیروزی آن را پیش بینی کرد، اما وران بنیس (Warren Bennis) با دلایل قاطع زوال دیوانسالاری را پیش بینی کرد و خطوط کلی سازمان هایی را که از هر سو پدیدار می شوند تا جانشین دیوانسالاری شوند روشن ساخت . درست درهنگامی که بانگ و فریاد علیه دیوانسالاری به اوج و شدت خود رسیده بود، بنیس ، پیش بینی کرد که : « در طی بیست و پنج تا پنجاه سال آینده » همگی ما « در سوگ دیوانسالاری شرکت خواهیم کرد.» او ما را وامی دارد تا به « آن سوی دیوانسالاری » بنگریم. بنیس نشان می دهد که « هرچند طرفداران گوناگون حسن روابط انسانی بر اساس اصول انسانی و ارزش های حاکم دربرابر دیوانسالاری به معاوضه پرداخته اند، ولی خود دیوانسالاری به دلیل ناتوانی اش درانطباق با تغییرات سریع به احتمال بسیار با زوال و شکست مواجه خواهد شد...»
زبان:
فارسی
صفحه:
42
لینک کوتاه:
magiran.com/p1988851 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!