فرایند و استراتژی بازاریابی جذب مشتری جدید

چکیده:
بازاریابی جذب مشتری جدید هرگونه فعالیت بازاریابی است که با هدف مشخص جذب مشتریان جدید انجام شود. در این زمینه مشتریان جدید مصرف کنندگانی هستند که هرگز از سازمانی خرید نکرده اند یا دیگر فعالانه در حال انجام این کار نیستند. حفظ وفاداری مشتریان موجود و اعتمادسازی برای جذب مشتریان جدید مستلزم برخورداری از مدیریت کارا و اثربخش در همه ابعاد با تاکید بر مقوله بازاریابی می باشد. بازاریابی موفق شرکت را قادر می سازد که مشتریان را بدست بیاورد و حفظ کند (lovelock,2001). آشنایی با مفهوم بازاریابی و عوامل و عناصر تشکیل دهنده آن، اهمیت اعتمادسازی و وفاداری مشتری از منظر بازاریابی مورد بررسی قرار می گیرد.بازاریابی را به مفهوم قدیمی آن یعنی فروش و معرفی محصول درنظر آورد، بلکه باید به مفهوم نوین آن یعنی برآوردن نیازهای مشتری، توجه کرد. (کاتلروآرمسترانگ،1385). با این تفاسیر مطابق تعریف انجمن بازاریابی آمریکا، بازاریابی فرآیند برنامه ریزی و اجرای مفهوم قیمت گذاری، ترفیع و توزیع داده ها، کالا و خدمات است تا با ایجاد مبادلاتی، به برآوردن اهداف، اشخاص و سازمان ها بپردازد(A M A,2000)(American Marketing Association).
زبان:
فارسی
صفحه:
54
لینک کوتاه:
magiran.com/p1988856 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!