تاثیر دانش برند بر تصویر ذهنی محصولات برند

نویسنده:
چکیده:
اغلب زنان شناخت خود از برندهای لوکس را به هم دیگر اطلاع می دهند. اما در میان مردان چنین رفتاری به ندرت یا بسیار کم اتفاق می افتد. می خواهیم در این مطالعه نشان دهیم که مردان چگونه سیگنال هایی را که خانم ها از برند لوکس برای هم ارسال می کنند را تفسیر می کنند. در مصاحبه هایی که با مردان انجام شد مشخص شد که اگر تصویر کلی برند با موقعیت خانم هماهنگ باشد، برند لوکس می تواند زیبایی زن را تقویت کند. اگر این عوامل مطابق پیش بینی عمل نکنند، واکنش مردان از تعامل خانم ها با برند منفی خواهد شد. و موقعیت اجتماعی انها نا عادلانه خواهد بود.  یافته های این مطالعه  نشان می دهد که بازاریاب ها  باید "دانش برند" را  به مصرف کنندگان زن ارائه دهند تا آنها از تصویر ذهنی که محصولات برند ایجاد می کنند، آگاه شوند.  درچنین حالتی احتمال اینکه تصویرذهنی منفی از برند را به مصرف کنندگان دیگر منتقل  می کنند کمتر خواهد شد.
زبان:
فارسی
صفحه:
58
لینک کوتاه:
magiran.com/p1988858 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!