سرمایه انسانی منبع جدید کسب مزیت رقابتی

چکیده:
بدون شک،امروزه مزیت استراتژیک پایدار ، نصیب سازمانهایی خواهد شد که بتوانند در بازار بهتر ازسایرین ، گروهی مشتمل بر بهترین و درخشان ترین استعدادهای انسانی را جذب ، پرورش و حفظ کنند. قدرت  اقتصادی و توان تولید سازمانهای مدرن به جای دارائیهای فیزیکی،مرهون توانمندی فکری و خدماتی آنهاست. به نظر مینتزبرگ (Mintzberg ،1989) بانک اطلاعات استراتژیک سازمان در حافظه رایانه های آن نیست بلکه در مغز مدیران و کارکنان آن است (Soliman&Spooner,2003).اهمیت سرمایه انسانی بر بهره ورزا بودن نقش سرمایه گذاری در منابع انسانی تاکید دارد و مبتنی بر این نکته است که این سرمایه گذاری ها سبب افزایش توان بهره وری و تولید مضاعف افراد در سازمان ها می شود. اعتقاد بر این است که سرمایه انسانی برآورده کردن همه نیازمندی های استراتژیک یک شرکت را داراست .
زبان:
فارسی
صفحه:
74
لینک کوتاه:
magiran.com/p1988864 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!