ابطال رای داوری

نویسنده:
چکیده:
چکیده:داوری توافق طرفین برای حل و فصل اختلاف خود  از طریق عدم مراجعه به مراجع قضایی و حل و فصل آن به صورت خصوصی می باشد.اما این توافق طرفین برای شخصی سازی حل اختلاف خود  به معنای عدم رعایت قواعد و مقررات نمی باشد  و در واقع اصول و قواعدی در رسیدگی به اختلاف می بایست وجود داشته  باشد و در رجوع به داوری برای حل و  فصل اختلاف و در خلال رسیدگی به اختلاف می بایست رعایت شودو در صورت عدم راعایت  این اصول باعث می شود که رای داوری معتبر نبوده و به تقاضای ذینفع و یا حتی در مواردی توسط دادگاه رای داوری ابطال گردد.در این مقاله تلاش گردیده است ابطال رای داوری در حقوق ایران مورد بررسی قرارگیرد.
زبان:
فارسی
صفحات:
67 -82
لینک کوتاه:
magiran.com/p1994624 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.