تنطیم موافقت نامه داوری تجاری بین المللی

چکیده:
داوری توافق طرفین یک قرارداد یا اختلاف برای حل و فصل اختلافات خود از طریق داوری می باشد. در واقع توافق یا بعبارتی قرارداد طرفین برای رجوع به داوری که در حقوق داوری موافقت نامه داوری نامیده می شود ایجاد کننده داوری است.به همین دلیل صحت تنظیم این توافق از اهمیت خاصی برخوردار است و آشنایی با شرایط تنظیم موافقتنامه داوری از اهمیت خاصی برخوردار است.برای تنظیم موافقتنامه داوری در حقوق داخلی و بین المللی شرایط خاصی پیش بینی شده است. در این مقاله تلاش ما بر این است که شرایط تنظیم موافقتنامه داوری در حقوق تجارت بین الملل و تحت مقررات قانون داوری تجاری بین المللی ایران 1376 مورد بحث و بررسی قرارداده شود
زبان:
فارسی
صفحات:
83 -128
لینک کوتاه:
magiran.com/p1994630 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.