ارزیابی عملکرد زنجیره تامین با استفاده از رویکرد یکپارچه سازی چارچوب طبقه بندی سازمان (PCF) و حداقل استانداردهای زنجیره تامین؛ همراه با مطالعه کاربردی

پیام:
چکیده:
یکی از بزرگ ترین چالش هایی که مدیران و تولیدکنندگان با آن روبه رو هستند، شناسایی عارضه ها در حوزه لجستیک و زنجیره تامین است. واضح است که با شناسایی شکاف ها و مشکلات موجود و ارائه پیشنهاد در زمان مناسب می توان عملکرد زنجیره تامین را بهبود بخشید. در این پژوهش، سعی شده با به کارگیری رویکرد چارچوب طبقه بندی فرآیند (PCF) که سازمان بهره وری و کیفیت آمریکا (APQC) ارائه کرده بتوان، زنجیره تامین سازمان را براساس فرآیندها، بخش بندی کرده و برای هر بخش به طور جداگانه حداقل نیازمندی های استاندارد تعیین گردد. سپس با استفاده از تجزیه و تحلیل میدانی و ابزار پرسش نامه، آن دسته از نیازمندی هایی که رعایت نمی شوند شناسایی شوند. نتایج حاصل از این پژوهش شامل فهرستی از انواع عارضه های موجود در سازمان بوده تا مدیران در راستای بهبود آنها اقدامات اصلاحی مناسب را در نظر بگیرند.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
62 -78
لینک کوتاه:
magiran.com/p1996512 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!