ترامپ و چالش مبارزه با تارشگری در یمن

پیام:
چکیده:
بررسی سخنان روسای جمهور آمریکا، از وجود یک نارضایتی همیشگی نسبت به کارآمدی شیوه های مبارزه با تارشگری (تروریسم) حکایت داشته است. این قاعده در مورد دوره ریاست جمهوری اوباما نیز صدق می کند به گونه ای که جانشین او ترامپ، در جریان کارزارهای انتخاباتی، هرآ نچه که اوباما در تقابل با تارشگری؛ به ویژه در منطقه غرب آسیا، انجام داده بود را ناکارآمد خواند و از ضرورت دگرگونی در شیوه مبارزه با تارشگری در دوران تصدی خود سخن گفت. طرح این بحث از سوی ترامپ، نویسندگان را بر آن داشت تا با ملاحظه اهمیت منطقه غرب آسیا از حیث اشتراک دغدغه های امنیتی آن با جمهوری اسلامی ایران، با هدف بررسی دقیق تغییر راهبرد ایالات متحده آمریکا در مبارزه با تارشگری با تمرکز بر یمن در دوره رئیس جمهور جدید آمریکا، به تدوین مقاله بپردازند. معطوف به این مسئله اصلی، حدس اولیه یا فرضیه بدی نصورت طراحی شد که ترامپ با استناد به ناکارآمدی راهبرد اوباما مبنی بر متعهدساختن یمن (به مثابه یک قربانی تارشگری)، به راهبرد مداخله نظامی مستقیم در این کشور متوسل شد. به واسطه آن که پژوهش از نوع توصیفی- تبیینی است، فرضیه طراحی شده با اتکا به داده های کتابخانه ای مورد سنجش و راستی آزمایی قرار گرفت.
زبان:
فارسی
صفحات:
73 -95
لینک کوتاه:
magiran.com/p1998470 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!