روش های جدید در افزایش تولید ماهیان زینتی

پیام:
چکیده:
در سال های اخیر تجارت جهانی ماهیان زینتی رشد قابل توجهی داشته است به طوری که در کشورهای جنوب شرقی آسیا توانسته اند از این پتانسیل برای صادرات انواع ماهیان به سایر کشورها استفاده کنند. با توجه به اهمیت ماهیان زینتی تلاش در جهت تولید ماهیانی که بازارپسندی بیشتری دارند یکی از اهداف پرروش دهندگان ماهیان زینتی می باشد. در این راستا می توان به راهکارهای نوینی مانند  رنگ آمیزی، تغییر جنسیت و دورگه گیری برای تولید بهترین واریته مطلوب، افزایش کارایی تولید و معرفی گونه های جدید با افزایش درصد بازماندگی و مقاومت نسبت به بیماری ها اشاره نمود. در مقاله حاضر، هر کدام از این روش های ذکرشده مورد بررسی قرار گرفته است.
زبان:
فارسی
صفحات:
29 -34
لینک کوتاه:
magiran.com/p2003572 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.