رغبت مشتریان به مسابقات اینستاگرامی: مفهومی سازی و توسعه ابزار اندازه گیری

پیام:
چکیده:

مسابقات اینستاگرامی تبدیل به ابزار مهمی برای ارتقاء سطح تعامل بین برندها و مصرف کنندگان شد ه است. در این مقاله، سازه رغبت مصرف کنندگان به مسابقات اینستاگرامی مفهوم سازی شده و یک تعریف جامع برای این سازه ارائه شده است. علاوه بر این، یک پرسشنامه 12 نشانگری برای اندازه گیری این سازه ساخته شده است. برای ساخت این پرسشنامه، تحقیقاتی در سه فاز و با نمونه های مجزا انجام شده است. مجموع نتایج این سه فاز مطالعه نشان می دهد که رغبت مشتریان به مسابقات اینستاگرامی، یک سازه مرتبه دوم است که دربرگیرنده سه زیربعد مرتبه اول شناختی، عاطفی و رفتاری می باشد. علاوه بر این، نتایج نشان می دهد که اعتبار، روایی محتوا، روایی همگرا و روایی تشخیصی پرسشنامه ساخته شده مناسب می باشد.مفهوم سازی و ساخت پرسشنامه سنجش رغبت، ابزاری پایه ای برای مطالعات تجربی آتی فراهم می آورد و توسعه دانش در رابطه با مسابقات اینستاگرامی را نیز تسهیل می کند. همچنین، بازاریابان می توانند از این پرسشنامه به عنوان ابزاری برای ارزیابی مسابقاتی استفاده کنند که در اینستاگرام اجرا می کنند.

نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
29 -54
لینک کوتاه:
magiran.com/p2011736 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!