بررسی تاثیر استفاده از رنگ پلی اورتان بروی خواص مکانیکی و دوام بتن خودتراکم حاوی متاکائولن و میکروسیلیس

پیام:
چکیده:
اهمیت کاربرد بتن به عنوان اصلی ترین ماده در ساخت سازه ها امری بدیهی به نظر می رسد. به علت هزینه بالای تعمیرات، مساله دوام در آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در این بین نفوذپذیری مهم ترین عامل در کاهش دوام سازه ها است به گونه ای که مقاومت در برابر نفوذپذیری بتن اولین فاکتور در تعیین عمر سرویس یک سازه به حساب میآید. از دیر باز محققین و مهندسان عمران و متالوژی به دنبال افزودنی هایی بوده اند تا به کمک آن ها خواص مکانیکی بتن را بهبود بخشند و در این زمینه موفقیت های بسیاری نیز به دست آورده اند. علاوه بر افزودنی هایی همچون نانو می توان تاثیر مواد بیرونی همچون رنگ پلی اورتان را بر روی دوام بتن بررسی نمود. جایگزین کردن بخشی از سیمان با مواد پر کننده ایده مشابه بسیاری از تحقیقات اخیر بوده است. گزارش های متعدد حاکی از استفاده از این مواد جهت بهبود خواص مکانیکی بتن است. در این میان بیشتر توجهات به استفاده از و میکروسیلیس معطوف بوده است. در این تحقیق هدف بررسی اثر رنگ پلی اورتان در بتن خودتراکم حاوی متاکائولن و میکروسیلیس بر دوام بتن مصرفی در سازه ها می باشد.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
39 -56
لینک کوتاه:
magiran.com/p2018824 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.