تاثیر سیستم مدیا بر عملکرد و انتشار آلایندگی مولد های گازی v94.2‎ واحد آنسالدو نیروگاه سیکل ترکیبی یزد

پیام:
چکیده:

بدلیل اهمیت روز افزون انرژی، بهینه سازی سیستم های تولید قدرت و کاهش انرژی مصرف داخلی آنها امری ضروری است. تحلیل سیستم های تولید قدرت از نقطه نظر انرژی و شناخت کارکرد آنها بسیار ضروری می باشد. تحقیق حاضر با مدل سازی و شبیه سازی مولد های گازی واحد آنسالدو نیروگاه سیکل ترکیبی یزد، در نرم افزار ترموفلو به بررسی اثر سیستم مدیا بر عملکرد و میزان انتشار آلاینده های محیط زیستی پرداخته است. نتایج نشان می دهد که سیستم مدیا به میزان 15 درجه سانتی گراد دمای هوای ورودی به کمپرسور را کاهش می دهد که به دلیل ثابت بودن حجم هوای ورودی، چگالی افزایش و در نتیجه دبی هوای ورودی به کمپرسور به میزان 20 کیلوگرم بر ثانیه افزایش می یابد که این امر منجر به افزایش 10 الی 15 مگاوات در هر مولد می شود و راندمان سیکل گازی را 1 درصد نیز افزایش می دهد. یکی از نوآوری های تحقیق حاضر بررسی اثر سیستم مدیا بر انتشار آلاینده های محیط زیستی می باشد که نتایج نشان می دهد در صورت استفاده از سیستم مدیا میزان انتشار NOx و CO2 به میزان 20 درصد در سال کاهش می یابد که این امر می تواند از هزینه های اجتمایی جلوگیری نماید

نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
23 -29
لینک کوتاه:
magiran.com/p2020714 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!