اطلاعاتی شدن صنعت کشاورزی و دلالت های آن در کشور چین

پیام:
چکیده:
هدف
معرفی اصطلاح "اطلاعاتی شدن کشاورزی" و اهمیت و کاربرد آن در توسعه کشاورزی با تمرکز بر کشور چین می باشد.
روش شناسی پژوهش
این مقاله با رویکرد مروری تلاش می نماید چشم اندازی از مقوله اطلاعاتی شدن صنعت کشاورزی و مدل های ارائه خدمات اطلاعات کشاورزی، همراه با تغییر وتحولات به وجود آمده در این حوزه رادر کشور چین ارائه نماید.
یافته ها
در کشور چین سه نوع سازوکار از اطلاع رسانی کشاورزی وجود دارد که بر اقدامات دولتی، جریانات بازار و ابتکارات جوامع محلی متکی می باشد.تحلیل آمار مربوط به صاحبان دارای حق تکثیر بسته های نرم افزاری اطلاعات کشاورزی نشان می دهد که موسسات تحقیقاتی کشاورزی و دانشگاه ها توسعه دهندگان اصلی نرم افزارهای کشاورزی هستند و نقش رهبری را در تحقیق و توسعه آنها ایفا می نمایند.
نتیجه گیری
تکنیک های کشاورزی دانش محور دقیق و اطلاعات بر، عوامل اصلی تولید پایدار کشاورزی هستند که سهم بالقوه آنها در کشاورزی می تواند از طریق کاهش هزینه ها، افزایش کارایی و بهبود بهره وری مورد توجه قرار گیرد. تغییرات سریع در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات باعث توسعه و انتشار خدمات الکترونیکی در بخش کشاورزی می شود. بنابراین، تدوین استراتژی های ملی برای پیاده سازی و استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشاورزی می بایست در دستور کار دولت ها قرار گیرد.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
29 -43
لینک کوتاه:
magiran.com/p2021334 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!