گزارش یک مورد نادر از سرکلاژ ترانس ابدومینال موفق

پیام:
چکیده:
مقدمه
نارسایی سرویکس، یکی از علل ایجاد زایمان های زودرس و مرگ نوزادان در سه ماهه دوم و اوایل سه ماهه سوم بارداری می باشد. اکثر زنان مبتلا به نارسایی سرویکس می توانند به طور موثری توسط سرکلاژ دهانه رحم تحت درمان قرار گیرند. سرکلاژ ترانس ابدومینال، روشی موثر و کارآمد در بیماران با سرویکس کوتاه، دارای سابقه زایمان های زودرس و دارای سابقه سرکلاژ ترانس واژینال ناموفق می باشد. در این مطالعه یک مورد نادر از سرکلاژ ترانس ابدومینال گزارش می شود.
معرفی بیمار
بیمار خانمی 43 ساله دارای سابقه جراحی های سزارین، کورتاژ و یک مرتبه سرکلاژ ترانس واژینال ناموفق بود. بیمار در هفته 12 بارداری به دلیل احتمال زایمان زودرس، کوتاهی طول سرویکس و موفق نبودن سرکلاژ ترانس واژینال، تحت جراحی سرکلاژ ترانس ابدومینال به روش لاپاروسکوپی قرار گرفت. بیمار در هفته 34 بارداری  به دلیل شروع انقباضات رحمی تحت سزارین قرار گرفت و نوزاد کاملا سالم به دنیا آمد.
نتیجه گیری
از آنجایی که سرکلاژ ترانس ابدومینال نتایج فوق العاده ای در رابطه با بیماران دارای سابقه زایمان های زودرس دارد و رضایت بیماران از این روش بیمار بسیار بالا تخمین زده شده است، این روش جراحی به شدت مورد حمایت است.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
97 -102
لینک کوتاه:
magiran.com/p2022446 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!