تهیه ی آزمایشگاهی سرم هایپر ایمن علیه ویروس تب سه روزه گاو جدا شده در ایران

پیام:
چکیده:
با توجه به کاربردهای متعدد آنتی بادی پلی کلونال در زمینه های تحقیقاتی و بالینی، ابداع روش های تهیه ی سرم هایپرایمن علیه عوامل بیماری زا از اهمیت بسیار برخوردار است. در تحقیق انجام شده با سعی بر تولید آنتی بادی علیه ویروس تب سه روزه ی گاوی، که عامل بیماری ناتوان کننده در گاو و بوفالوهای آبی است، روشی برای تولید سرم هایپرایمن ابداع گردید. بدین منظور ویروس کامل با عیار بالای TCID50 106 در سه دوز و با در نظر گرفتن فواصل زمانی صفر، یک و چهار هفته، به روش وریدی و بدون استفاده از یاور(Adjuvant) به خرگوش تزریق شد. دست یابی به سرم هایپرایمن نتیجه ی مطلوب این تحقیق است که با توجه به شروع تحقیقات در زمینه های مختلف، روی ویروس تب سه روزه و نیاز به آنتی بادی ضد ویروسی برای انجام این تحقیقات و کاربردهای تجاری آن در آینده مفید و راهبردی خواهدبود. به علاوه چشم انداز استفاده از آن در پیشگیری از بیماری تب سه روزه، با بهینه سازی روش کار وجود دارد.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
166 -175
لینک کوتاه:
magiran.com/p2024340 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!