رتبه ‎بندی چالش‎های پیش‎روی سرمایه گذاران ساخت‎وساز در بافت‎های فرسوده شهر کرمان

پیام:
چکیده:

با گسترش جوامع شهری و شهرنشینی، پیدایش بافت‎های فرسوده بافت قدیم و حاشیه شهر‎ها، امری اجتناب‎ناپذیر است. این مناطق با توجه به ویژگی‎های جغرافیایی و اقلیمی خود از اهمیت بالایی برای فضای شهری برخوردار هستند. شهر کرمان نیز مشابه با سایر مناطق ایران با معضل بافت‎های فرسوده مواجه است. از آنجا که فرسودگی این بافت‎ها مشکلات متعدد اجتماعی، اقتصادی و انسانی ایجاد می‎کند، تلاش برای بهسازی و نوسازی بافت‎های فرسوده، اهمیت زیادی دارد. هدف این مقاله رتبه‎بندی عمده‎ترین چالش‎های پیش‎روی سرمایه‎گذاران ساخت‎وساز در بافت فرسوده شهر کرمان است. در این راستا با روش کتابخانه‎ای- میدانی و با استفاده از پرسشنامه، نظرات نمونه‎ای متشکل از 10 نفر خبره سرمایه‎گذار در بافت فرسوده شهر کرمان، جمع‎آوری شده است. به منظور تجزیه‎وتحلیل داده‎ها، از روش تحلیل سلسله‎مراتبی فازی در فضای نرم‏افزار MATLAB استفاده شده است. نتایج نشان دادند که عمده‎ترین چالش‎های پیش‎روی سرمایه‎گذاران در بافت فرسوده شهر کرمان، چالش‎های اقتصادی و فنی- مهندسی است.

نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
53 -69
لینک کوتاه:
magiran.com/p2027616 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!