مروری بر سازمان های فرانوگرا (پست مدرن)

نویسنده:
چکیده:

دنیای اطراف ما دائم در حال تغییر و دگرگونی است به طوری که این دگرگونیها همه وجوه زندگی را در بر می گیرد و یکی ازبارزترین وجوه دنیای امروز، دنیای سازمان ها است. در راستای همین همگامی با تغییرات از مشخصه های سازمان های امروزی تنوع،عدم اطمینان، پیچیدگی، از بین رفتن مرزهای سازمانی، دانش محوری و... می باشد. لذا سازمان های امروزی نیاز به مدیریت و مدیرامروزی دارد تا با آگاهی از روند این تغییرات و تحولات با دانش هرچه بیشتر، سازمان را در راستای رسیدن به اهداف خود هدایت نماید.از جمله پارادایم هایی که می تواند تا حدودی مبین این نیازهای متغیر سازمان های امروزی باشد، پارادایم فرانو گرایی (پست مدرنیسم)می باشد. با توجه به این مسایل در این نوشته سعی شده است که به اختصار به پاره ای از ویژگی های این سازمان ها و مسایل مدیریتی آنها از جمله، سیر پیوستاری نظریات سازمان و مدیریت، تاثیر فرانو گرایی بر مدیریت، سازمان های فرانوگرا و ساختار، روابط انسانی، مدیریت و رهبری در سازمان های پست مدرن و مقایسه سازمان های مدرن و پست مدرن پرداخته شود.

زبان:
فارسی
صفحات:
47 -57
لینک کوتاه:
magiran.com/p2030062 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!