ارتقاء عملکرد کسب و کار با بهبود بهرهوری و سودآوری خط تولید

پیام:
چکیده:
با توجه به رقابتی تر شدن محیط تولید در سال های گذشته، مدیران شرکت های تولیدی سعی دارند با افزایش بهره وری و سودآوری، باعث ارتقاء عملکرد کسب و کارشان شوند. در این راستا، نگهداری و تعمیرات نقش مهمی در افزایش کارایی و اثربخشی خط تولید و کاهش هزینه ها و افزایش کیفیت ایفا می کند که در نتیجه موجب بهبود بهره وری و سودآوری خواهد شد. در این مقاله یک مدل شبیه سازی مربوط به عملکرد سیستم های تولید به هنگام در شرایط عملیاتی مختف و با سیاست های نگهداری و تعمیرات مختلف ارائه می شود. مدل شبیه سازی برای یک خط تولید که شامل پنج ایستگاه کاری و مبتنی بر سفارش است، طراحی شده است. نتایج نشان می دهد که بکارگیری نگهداری و تعمیرات مبتنی بر شرایط، برای ماشین آلات تولید و مونتاژ باعث بهبود بهره وری و سودآوری خط تولید خواهد شد. به دلیل وجود تعاملات پیچیده بین استراتژی های نگهداری و تعمیرات و اثرات آنها بر دارایی های سیستم، جهت مدل سازی از شبیه سازی گسسته پیشامد استفاده شده است.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
321 -345
لینک کوتاه:
magiran.com/p2031990 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
امکان پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.