ارائه ی یک مدل تصادفی چهار سطحی دو مرحله یی برای تامین محصولات خونی در شرایط بحران

پیام:
چکیده:

در سال‌های اخیر مکان‌یابی تسهیلات موقت و سیار، در سیستم‌های سلامت بسیار مورد توجه قرار گرفته است. یکی از حوزه‌های مهم در این زمینه، طراحی سیستم‌های جمع‌آوری و توزیع خون است. در این مقاله یک مدل تصادفی چهار سطحی دو مرحله‌یی تصادفی برای تامین محصولات خونی در شرایط بحران ارائه می‌شود. هدف از این مطالعه، کمینه‌سازی هزینه‌ها با توجه به تامین محصولات خونی مورد نیاز در زمان استاندارد است. در مدل‌سازی ارائه‌شده همچنین به موضوع فساد محصولات خونی در چرخه‌ی تامین توجه می‌شود. در این مقاله سعی شده است که با ارائه‌ی یک رویکرد ترکیبی از یک الگوریتم فراابتکاری و روش ابتکاری، روش حل ارائه‌شده بهبود داده شود. به‌منظور اعتبارسنجی مدل و رویکرد پیشنهادی برای حل مسئله، نتایج محاسبات حاصل از تعدادی مثال عددی تولید شده نشان داده می‌شود.

نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
57 -69
لینک کوتاه:
magiran.com/p2038691 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.