شناسایی و بررسی عوامل افزایش مهارت تیراندازی دانشجویان در یک دانشگاه نظامی

نویسنده:
پیام:
چکیده:

باتوجه به اهمیت تیراندازی در دین مبین اسلام و به خصوص برای نیروهای نظامی در هر کشوری بالاخص کشور جمهوری اسلامی ایران، می توان هدف از این مقاله را شناسایی و بررسی عوامل تاثیرگذار بر افزایش مهارت تیراندازی جهت دانشجویان در یک دانشگاه نظامی عنوان نمود. باتوجه به ماهیت موضوع و در مسیر پاسخگویی به سوال مقاله که عبارت است از «عوامل افزایش مهارت تیراندازی برای دانشجویان یک دانشگاه نظامی چیست؟»، این تحقیق از روش توصیفی و تجربه ای به منظور بررسی موضوع استفاده شده است. تحقیق، کاربردی پیمایشی است. روش گردآوری اطلاعات و داده ها نیز به شیوه کتابخانه ای اسنادی، فیش برداری و منابع اینترنتی و به شکل میدانی یعنی توزیع فرم پرسشنامه بوده است. روش تجزیه وتحلیل در این مقاله به صورت کمی است. شیوه انتخاب جامعه و نمونه آماری براساس راهبرد انجام شده است که در این روش تمامی افراد جامعه آماری مورد مراجعه و پرسش و بررسی قرار می گیرند که اطلاعات پرسشنامه های این تحقیق به صورت تمام شمار و به تعداد 22 عدد، بین خبرگان تیراندازی توزیع و پس از جمع آوری، وارد نرم افزار آماری spss شد. سپس با استفاده از امکانات نرم افزار، نتایج موردنظر استخراج شد و مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. در بررسی و نتیجه گیری، هشت عامل تاثیرگذار بر افزایش مهارت تیراندازی به ترتیب رتبه میانگین به دست آمد که عبارت است از:

1. امکانات و تجهیزات،

2. ویژگی فردی،

3. استادان و مربیان،

4. متون درسی،

5. نوع و کیفیت آموزش ها،

6. عوامل روحی،

7. عوامل محیطی،

8. قوای جسمانی.

نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
83 -116
لینک کوتاه:
magiran.com/p2040231 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!