طراحی شبکه زنجیره تامین با بهره گیری از فناوری رایانش ابری

پیام:
چکیده:
فناوری های نوین برای خلق فرصت های ارزشمند در زنجیره تامین به رویکرد جدیدی نیاز دارند تا نه تنها جریان فیزیکی کالاها و خدمات، بلکه انبوه اطلاعات و داده های مالی را یکپارچه سازند. استفاده از فناوری روز و تحلیل داده های موجود و ارائه گزارشات مربوطه به مدیران ارشد سازمان در زمان مناسب موجب می شود تا آن ها با توجه به تغییرات بازار بتوانند تصمیمات مناسب و هوشمندانه ای را اتخاذ نمایند و در جهت اهداف استراتژیک سازمان گام های موثرتری بردارند. امروزه، انعطاف پذیری سازمان ها با توجه به تغییر در نیازهای مشتریان، بسیار حائز اهمیت است. از سوی دیگر، میزان و زمان سفارش گذاری مناسب تاثیر بسزایی در کاهش هزینه های سربار داشته و چابکی سازمان را افزایش می دهد. فناوری ابر به عنوان یک قابلیت کلیدی در دنیای امروز می تواند تاثیر شگرفی بر انتقال داده ها در مدل های مختلف عملکردی زنجیره تامین و همچنین تحلیل بخش های مختلف کسب وکار داشته باشد. به همین منظور در این تحقیق به دنبال بررسی استفاده از فناوری ابری جهت ارزشمندتر کردن فرایندهای زنجیره تامین هستیم و این موارد را به صورت مدل ریاضی ارائه نمودیم. مدل ریاضی به صورت دقیق حل شده و در ابعاد بزرگ مساله با استفاده از رویکردهای بهینه سازی هوشمند مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است. نتایج نشان داد با پیاده سازی شبکه زنجیره تامین پیشنهادی، حمل ونقل و هزینه های ناشی از آن ب ه صورت چشم گیری کاهش و درآمد شرکت افزایش می یابد که این روند شرکت ها را به سمت زنجیره تامین سبز نیز سوق می دهد.  همچنین، با حذف واسطه ها، کالا با قیمت و کیفیت مناسب تری به مشتری نهایی تحویل می شود که این موضوع منجر به جلب هر چه بیشتر رضایت مشتری می گردد.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
123 -141
لینک کوتاه:
magiran.com/p2040417 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!