طراحی شبکه زنجیره تامین حلقه- بسته سبز با در نظر گرفتن قابلیت اطمینان مراکز تامین تحت شرایط عدم قطعیت

پیام:
چکیده:
در این مقاله، یک مدل زنجیره تامین  حلقه- بسته سبز در حالت چند دوره ای، چندسطحی و چندمحصولی تحت عدم قطعیت ارائه می گردد که اهداف آن شامل کمینه سازی هزینه های شبکه زنجیره تامین ، کمینه سازی انتشار گازهای خروجی حاصل از جابه جایی وسیله نقلیه در بین مراکز می باشد و حداکثر سازی قابلیت اطمینان تحویل تقاضا با توجه به قابلیت اطمینان تعریف شده برای تامین کنندگان می باشد. یک زنجیره شامل مراکز تامین کننده، مراکز تولید/ احیا، مراکز توزیع/ جمع آوری، مراکز مشتریان و مراکز دفع در نظر گرفته می شود. در این مقاله جهت نزدیک شدن به دنیای واقعی، پارامترهای مدل فازی و تابع هدف چند هدفه است. مسئله با استفاده برنامه ریزی خطی عددصحیح مختلط مدل شده و از رویکرد دو مرحله ای قطعی برای در نظر گرفتن عدم قطعیت در مدل پیشنهادی استفاده شده است. در پایان عملکرد و کارائی مدل و روش های حل پیشنهادی در قالب مثال عددی شبیه سازی شده، و مورد بررسی قرار گرفته و پیشنهاداتی به منظور استفاده از این مدل در دنیای واقعی ارائه شده است.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
173 -188
لینک کوتاه:
magiran.com/p2040420 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!