مروری بر پپتیدهای ضدمیکروبی به عنوان عوامل ضدسرطان

پیام:
چکیده:

سرطان یکی از علت های اصلی مرگ و میر در سراسر جهان است، بنابراین دستیابی به روش های درمانی جدید، انتخابی و کارآمدتر اهمیت فراوانی دارد. یکی از این روش ها، استفاده از پپتیدهای ضد سرطان است که با توجه به انتخابی بودن، عوارض کمتر و اثربخشی بیشتر نسبت به سلول های سرطانی مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. یکی از انواع این پپتیدها، پپتیدهای ضدمیکروبی است که اخیرا استفاده از آن ها به عنوان عوامل ضدسرطان به عنوان یک روش درمانی نوین در نظر گرفته شده است. پپتیدهای ضدمیکروبی در چندین دهه قبل فقط به عنوان یکی از اجزای سیستم ایمنی ذاتی به حساب می آمدند، اما اکنون با توجه به مکانیسم ها و ویژگی های کشف شده آن ها، می توانند به عنوان پپتید های ضد سرطانی استفاده شوند. این روش درمانی نوین می تواند مسیری رو به پیشرفت را جهت درمان بهینه سرطان با عوارض کمتر برای این بیماری ارائه دهد.

نوع مقاله:
مقاله مروری
زبان:
فارسی
صفحات:
2 -15
لینک کوتاه:
magiran.com/p2040970 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!