تاثیر اجرای تمرینات در دو محیط آبی و خشکی بر کاهش درد، بهبود قدرت عضلانی و متغیرهای کینتیکی و کینماتیکی در افراد مبتلا به کمر درد مزمن: یک مطالعه ی مروری توصیفی

پیام:
چکیده:
مقدمه و اهداف

کمر درد مزمن از جمله مشکلاتی است که گریبان گیر اکثر افراد جامعه شده است.این بیماری به طور مستقیم بر پارامترهای راه رفتن اثر می گذارد. تغییر در پارامترهای راه رفتن میزان درد در این افراد را افزایش می دهد. بر این اساس هدف از مطالعه حاضر بررسی انواع مداخلات درمانی بر پارامترهای راه رفتن در این افراد می باشد.

مواد و روش ها

با جستجوی مقالاتی که در زمینه ی کینتیک، کینماتیک و تمرینات درمانی بر بیماران مبتلا به کمر درد مزمن در بانک های اطلاعاتی معتبر منتشر شده بود، بر اساس معیارهای تحقیق تعدا 83 مقاله به عنوان مقالات نهایی برای مطالعه ی مروری حاضر انتخاب شدند.

یافته ها

مروری بر مطالعات انجام شده نشان داد که انواع تمرینات فیزیکی بر بهبود درد و پارامترهای راه رفتن در این بیماری اثرگذار بود. اما تفاوت قابل توجهی میان انواع تمرینات فیزیکی در خشکی و تمرینات در آب وجود داشت.

نتیجه گیری

تمرینات در آب به دلیل ویژگی های منحصر به فرد آن همانند شناوری، غوطه وری و مقاومت، محیطی مناسب و ایمن برای این بیماران جهت اجرای تمرینات درمانی و بهبود مطلوب تر پارامترهای راه رفتن می باشد.

نوع مقاله:
مقاله مروری
زبان:
فارسی
صفحه:
1
لینک کوتاه:
magiran.com/p2041148 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!