مقاومت ضربه ای دال های چندلایه ساخته شده با بتن توانمند خود تراکم الیافی هیبریدی تحت اثر ضربه وزنه افتان

پیام:
چکیده:

در این تحقیق مقاومت ضربه ای دال های چندلایه بتنی الیافی تحت اثر ضربه وزنه افتان بررسی شده است. تعداد 30 عدد دال بتنی یک لایه و سه لایه با ابعاد 75*400*400 میلی متر ساخته و آزمایش شد. دال ها از 10 مدل متفاوت می باشند، یک مدل بدون الیاف بعنوان نمونه شاهد و دیگر دال ها همگی دارای حجم ثابت 1 درصد الیاف در کل دال می باشند، در صورتی که نوع و درصد الیاف در لایه ها متغیر است. بر روی دال های ساخته شده آزمایش ضربه وزنه افتان انجام شد. در این آزمایش گوی فولادی به وزن 5/8 کیلوگرم در فاصله ی 1/5 متری به صورت مکرر بر روی دال ها ضربه زده و تعداد ضربه برای ایجاد اولین ترک و انهدام در دال ثبت شده است. نتایج آزمایش نشان دهنده تاثیر بسیار بالای الیاف فولادی و تاثیر ناچیز الیاف پلاستیکی بر روی مقاومت ضربه ای دل ها می باشد. دال های با چیدمان چندلایه در مقاومت اولین ترک عملکردی مشابه دال های یک لایه با الیاف یکنواخت دارند، اما مقاومت نهایی و جذب انرژی این دال ها نسبت به دال های یک لایه افزایش می یابد، که علت آن می تواند افزایش درصد الیاف در لایه های بیرونی و آرایش صفحه ای الیاف در لایه ها باشد.

نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
73 -87
لینک کوتاه:
magiran.com/p2042164 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.