حق ورود بانوان ایرانی به ورزشگاه ها آری یا خیر؟

(نگاهی به موانع و چالش های فقهی - حقوقی حضور زنان ایرانی در ورزشگاه ها)
پیام:
چکیده:

یکی از مباحث چالش‌برانگیز در سال‌های اخیر، موضوع ورود زنان به ورزشگاه‌ها و میدان‌های ورزشی است. تداوم این بحث و گفتگو، منجر به ارائه نظرات و دیدگاه‌های متعدد از سوی اندیشمندان دینی و صاحب‌نظران علمی گردیده است. نوشتار حاضر با هدف نقد و بررسی دلایل و مستندات علمی - فقهی صاحب‌نظران و اندیشمندان موافق و مخالف حضور زنان در ورزشگاه‌ها به نگارش درآمده است. بررسی‌ها نشان می‌دهند، علی‌رغم تصویب قوانین و حمایت‌های حقوقی از زنان، موانع و چالش‌ها همچنان باقی است. از این رهگذر، بهره‌مندی از سازوکارهای حمایتی حقوق بشر اسلامی به دلیل قدمت، گستردگی و برخی امتیازات منحصربه‌فرد برای زنان ضروری است. همچنان ‌که ارتقا آگاهی‌های عمومی، بازنگری در فقه پویای تشیع و اجتهاد دینی، تدوین و ارائه راهکارهای حقوقی - اجرایی، تصویب قوانین نوین؛ متناسب با مطالبات و نیازهای زنان جهت صیانت و تضمین حقوق آنان و مقابله با موانع و چالش‌های روبه‌رو لازم می‌باشد.

زبان:
فارسی
صفحه:
13
لینک کوتاه:
magiran.com/p2042272 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!