استئوئید استئوما در دیستال شست: گزارش یک مورد و مرور منابع

پیام:
چکیده:

استئوئید استئوما در دست نادر است. درگیری شست و بند دیستال ان بسیار کم دیده شده است. در این گزارش ما بیمار نوجوان 14 ساله ای با تورم دردناک بند دیستال انگشت و clubbing را توصیف می کنیم. در رادیوگرافی انجام شده در بند دیستال ضایعه لوسنت با حاشیه اسکلروتیک وجود داشت. یافته های ازمایشگاهی نرمال بود. علایم به نفع عفونت وجود نداشت. بعد از اکسیزیون ضایعه براساس یافته های پاتولوژی استئوئید استئوما تایید شد. یک ماه بعد از خارج کردن کامل توده و کورتاژ ضایعه علایم بیمار کاملا برطرف شد.براساس این گزارش استئوئید استئومای یکی از علل تورم لوکال دردناک و clubbing انگشتان است. یکی از تشخیص های افتراقی مهم در تورم دردناک انگشتان دست می باشد که بایستی همیشه مد نظر باشد. اکسیزیون جراحی و خارج کرن توده و کورتاژ ضایعه در درمان استئوئید استئومای انگشتان کارامد است.

نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
انگلیسی
صفحات:
531 -536
لینک کوتاه:
magiran.com/p2046538 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.