شکوفایی اخلاق و معنویت در جامعه سلامت تحول اخلاقی و معنوی با الهام از آموزه ها و رهنمودهای امام راحل و چهل سال حضور و تلاش و خدمت

چکیده:
زمینه

اخلاق پزشکی و معنویات در سلامت، در دوره 40 ساله انقلاب اسلامی روند شکوفایی و رشد و اعتلا را با آهنگی پرشتاب طی کرده است. کارگزاران و خادمان نظام سلامت، علاوه بر تاسی به ریشه های قدیم و بنیادهای راسخ اخلاقی و معنوی در طب و سلامت، با بهره مندی از فضای معنوی و میادین خدمت گزاری انقلاب، خالق اسطوره های مقدس و اسوه های نورانی و الگوهای الهام بخش بوده اند. در این نوشته پیشرفت های حوزه اخلاق و معنویت در چهار دهه انقلاب در عرصه های مختلف نظری و عملی مرور خواهد شد.

روش

از روش های مطالعه کتابخانه ای و مصاحبه تاریخ شفاهی برای تنظیم مطالب استفاده شده است.

نتایج

همه عوامل معتبر اخلاق و معنویت، اعم از مطالعات و دستاوردهای نظری، بنیادهای علمی و پژوهشی، نقش آفرینی در میادین اجرا و عمل، تجلیات نیروی انسانی، بازتاب های فرهنگی و اجتماعی، بنیادهای خدمت گزاری در جامعه ایران اسلامی رشد و شکوفایی داشته است.

زبان:
فارسی
صفحات:
510 -522
لینک کوتاه:
magiran.com/p2046711 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!