فرمول بندی استاندارد داده های اینترلاگینگ به روش RailML (مطالعه موردی: ایستگاه زواره محور تهران- بافق)

پیام:
چکیده:
در صنعت ریلی به منظور کاهش هزینه های مهندسی سیستم های اینترلاکینگ نیاز به ساده سازی تبادل اطلاعات فنی بین سهامداران وجود دارد. RailML  یک ابزار IT متن باز است که هدف آن استاندارد سازی تبادل داده ها در فرآیندهای ریلی مختلف است. فقدان استاندارد هایی برای ساختارها و پروتکل های داده ها نیاز به طراحی و نگهداری چندین واسط بین برنامه های کاربردی را ایجاد می کند. این رویکرد ناکارآمد، زمان بر و هزینه بر است. الزامات مختلف و نواحی جدید اینترلاکینگ مانع اتوماسیون کامل زنجیره طراحی مهندسی می شود. RailML  بر اساس زبان نشانه گذاری قابل توسعه است و از طرح XML برای تعریف ساختار تبادل داده جدید برای تعامل داده ها میان برنامه های کاربردی راه آهن استفاده می کند. در این مقاله از زبان نشانه گذاری استاندارد RailML به عنوان اساس و فرمت تبادل برای فرمول بندی مسیرهای ایمن ایستگاه زواره محور تهران - بافق استفاده شده است. که از فرمول بندی مسیرهای ایمن آن در طراحی و تست می توان استفاده کرد.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
63 -72
لینک کوتاه:
magiran.com/p2050752 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!