مروری بر نانوکامپوزیت های دی اکسید تیتانیم مورد استفاده در سلول های خورشیدی حساس شده به مواد رنگزا

پیام:
چکیده:

تقاضای انرژی در قرن حاضر، دائما درحال افزایش است. تامین انرژی به ویژه در کشورهای درحال توسعه، برای بهبود شرایط زندگی به دلیل رشد جمعیت شهری، ضروری می باشد. سوخت های فسیلی که امروزه برای تولید انرژی استفاده می شود، دارای منابع محدودی بوده و دارای مشکلات زیست محیطی متعددی نیز است. در دو دهه گذشته، سلول های خورشیدی به عنوان یک جایگزین برای تولید انرژی تجدیدپذیر، پایدار و سبز معرفی شده است. تحقیقات نشان می دهد که استفاده از یک فوتوآند کارآمد می تواند تاثیر بسزایی در بازده سلول خورشیدی داشته باشد و عملکرد سلول های خورشیدی با استفاده از نانوکامپوزیت ها افزایش چشمگیری می یابد. در این مقاله، انواع نانوکامپوزیت های برپایه دی اکسید تیتانیم مورد استفاده در سلول خورشیدی بررسی شده است. انواع نانوکامپوزیت های بر پایه دی اکسید تیتانیم مورد استفاده در سلول خورشیدی عبارتند از: نانوکامپوزیت دی اکسید تیتانیم/اکسید روی، دی اکسید تیتانیم/گرافن، دی اکسید تیتانیم/کربن و دی اکسید تیتانیم/فلزات بی اثر. این ترکیبات دارای سرعت انتقال الکترون سریع تر، سرعت بازترکیب کمتر و مساحت سطح بالاتری نسبت به دی اکسید تیتانیم یگانه هستند.

نوع مقاله:
مقاله مروری
زبان:
فارسی
صفحات:
55 -64
لینک کوتاه:
magiran.com/p2057081 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.