پرستاری مبتنی بر شواهد

پیام:
چکیده:
مقدمه

پیشرفت های مداوم علمی همراه با وضعیت متغیر مددجویان مستلزم آن است که پرستاران بتوانند با تلفیق مهارت های فنی و دانش حرفه ای خود و بر اساس شواهد علمی، مشکلات بیماران را تشخیص داده و به طراحی، اجرا و ارزشیابی برنامه مراقبتی، برای حل این مشکلات بپردازند. لذا، در این مقاله به معرفی پرستاری مبتنی بر شواهد به عنوان یک روش برای ارائه مراقبت با کیفیت بالا می پردازیم.

مواد و روش ها:

این مقاله یک مطالعه مروری است. گرداوری اطلاعات بین سال های 2000 تا 2017 انجام شد که با استفاده از منابع کتابخانه ای و جستجو در کتاب های مرجع و سایت های اینترنتی SID، Magiran، Google Scholar، PubMed،Sciences Direct با کلمات کلیدی پرستاری، مراقبت و مبتنی بر شواهد، مددجو تدوین شده است.

یافته ها:

پرستاران بزرگ ترین گروه ارائه دهنده خدمات بهداشتی را تشکیل داده و نقش اساسی در تداوم مراقبت و ارتقا و حفظ سلامت در سطوح مختلف سیستم ارائه خدمات ایفا می کنند. طی سال های اخیر کاربرد مراقبت مبتنی بر شواهد در پرستاری افزایش یافته است و پرستاری مبتنی بر شواهد به عنوان شیوه ای برای مراقبت های بهداشتی و درمانی بر اساس جدیدترین یافته ها و شواهد مطرح شده است. در این مقاله، تعریف پرستاری مبتنی بر شواهد، اهمیت استفاده از شواهد در عملکرد، مراحل اجرای پرستاری مبتنی بر شواهد و موانع اجرای آن بیان گردیده است.

بحث و نتیجه گیری:

پرستارانی که اعمال خود را بر اساس مدارک و شواهد علمی پایه گذاری نموده اند، تصمیمات بهتری را اتخاذ کرده و مراقبت باکیفیت بالاتری را ارائه نموده اند. همچنین از مدت بستری و هزینه های بیماران کاسته و هزینه اثربخشی بهتری را برای بیمار و سازمان به ارمغان آورده اند.

نوع مقاله:
مقاله مروری
زبان:
فارسی
صفحه:
15
لینک کوتاه:
magiran.com/p2059241 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.