بررسی ابزارها، تاکتیک ها و رویکردهای رسانه ای گروه تروریستی داعش

پیام:
چکیده:

در چند دهه گذشته، گروه‌های افراطی فراوانی در منطقه بروز و ظهور کرده ولی بی‌شک هیچ‌کدام از آن‌ها مانند گروه تروریستی و تکفیری داعش در فضای رسانه‌ای حضور نداشته‌اند. پروپاگاندای داعش نشان‌دهنده توجه سرکردگان این گروه به جریان سازی اجتماعی و تاثیرگذاری بر افکار عمومی است. داعش در کنار عملیات میدانی خود با استفاده از فنون عملیات روانی، رسانه ای و جنگ نرم تلاش کرده است از خود تصویرسازی و نیرو جذب کند. آن چه در این مقاله به آن پرداخته ‌شده، نخست ترسیم تصویری از امکانات رسانه ای و اهداف و رویکردهای هرکدام از موسسات تبلیغاتی داعش است. پس از آن ضمن بررسی فنون عملیات روانی و جنگ نرم، به تبیین تاکتیک‌های رسانه ای داعش با محور عملیات روانی پرداخته می شود. در انتها نیز سناریوهای مختلف از رفتار رسانه ای داعش بیان شده است.

زبان:
فارسی
صفحه:
239
لینک کوتاه:
magiran.com/p2060400 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!