طراحی مدل زنجیره تامین حلقه بسته در شرایط عدم اطمینان با در نظر گرفتن انبارهای واسطه ای (بررسی موردی: شرکت خودرنگ)

پیام:
چکیده:

مدیریت‌زنجیره‌تامین، فرآیند برنامه‌ریزی، اجرا و کنترل کارآمد جریان مواد‌اولیه، موجودی‌های در جریان ساخت، محصولات‌نهایی و همچنین جریان اطلاعات مرتبط با آن از تامین مواد اولیه تا تحویل به مصرف کننده نهایی می‌باشد. هدف این تحقیق طراحی یک مدل زنجیره‌تامین حلقه‌بسته در شرایط عدم‌اطمینان با در نظر گرفتن انبارهای واسطه ای در شرکت خودرنگ می باشد تا با تاثیرآن بر روندتولید و توزیع، برلزوم شناخت هرچه بیشتر این مفهوم و جایگاهی که می‌تواند در توسعه شرکت خودرنگ داشته باشد تاکیدکند. در این تحقیق پس ازجمع‌آوری اطلاعات ومشاوره با کارشناسان شرکت خودرنگ، تا حد امکان بدون لطمه‌زدن به اصل داده‌ها مدل ساده‌سازی گردید و با استفاده ازتکنیک‌های برنامه‌ریزی غیرخطی ، شبکه‌های‌عصبی و با نرم‌افزار‌های متلب و گمز کدگذاری گردید. نتایج این پژوهش در یک محیط بسته و بدون دخالت متغیرهای خارج از مدل، در شرکت خودرنگ نشان می‌دهد مدیران این شرکت توانسته‌اند با پیاده‌سازی معیارهای مربوط به زنجیره‌تامین حلقه‌بسته وپیش‌بینی میزان تقاضا و برگشت محصول، رضایت مشتریان و تامین‌کنندگان عمده خود را فراهم سازند.

نوع مقاله:
مطالعه موردی
زبان:
فارسی
صفحات:
73 -94
لینک کوتاه:
magiran.com/p2063600 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!