مروری بر ارتباط سلامت معنوی با اضطراب قبل از عمل های جراحی ارتوپدی

پیام:
چکیده:
سابقه و هدف

مراقبت معنوی در کنار سایر مداخلات، جهت کسب سلامتی کامل و همه جانبه بسیار مهم می باشد. هدف از مطالعه حاضر، مروری بر ارتباط سلامت معنوی با اضطراب قبل از جراحی های ارتوپدی بوده است.

مواد و روش ها

 در این مطالعه با استفاده از کلمات کلیدی مناسب و جستجو در پایگاه های علمی بین المللی شامل PubMed، Web of Science، Google Scholar، Scopus، پایگاه های علمی داخلی و نیز جستجو در سایت WHO، مقالات و پایان نامه های منتشره طی سال های 1995 تا سال 2018 مورد بررسی قرار گرفتند.

یافته ها

 در بیماری های شکستگی و دردهای ارتوپدی که بر جسم و روان تاثیرگذار هستند، مراقبان سلامت و پرستاران می توانند با تاکید بر سلامت معنوی به بیماران، در رسیدن به افزایش سطح سلامت روان کمک بسزایی نمایند. مطالعات همچنین نشان می دهند که معنویت می تواند اکثر جنبه های شغلی، فکری و مراقبت های درمانی را قبل، حین و بعد از عمل های جراحی ارتوپدی تحت پوشش قرار دهد. در مورد استراتژی های معنوی ذکر شده در مطالعات، می توان به شرکت در برنامه های معنوی- مذهبی، آموزش و تحلیل معنوی، تمرین فیزیکی و مشاوره روانی اشاره کرد.

نتیجه گیری

بر اساس نتایج، به نظر می رسد که آگاهی از نیازهای معنوی یک بیمار در جریان مراقبت امری ضروری محسوب می گردد. توجه نکردن به نیازهای معنوی در اکثر مراکز خدمات بهداشتی می تواند به نتیجه نامطلوب در درمان منتج شود. لذا برآوردن نیازهای معنوی بیماران پیش از جراحی های ارتوپدی جهت کاهش استرس و اضطراب های حاصله باید مورد توجه قرار گیرد.

نوع مقاله:
مقاله مروری
زبان:
فارسی
صفحات:
48 -53
لینک کوتاه:
magiran.com/p2065374 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.