بررسی جامع جدیدترین راه حل های ارایه شده برای طراحی ایمن سیستم درب های جداکننده سکو در ایستگاه های مترو

پیام:
چکیده:

درب‌های جداکننده سکو، سیستمی است که ارتباط بین سکوی ایستگاه‌های مترو و محدوده ریل را در زمان عدم حضور قطار قطع کرده و ایمنی مسافران بر روی سکو را فراهم می‌سازد. با این حال، در مورد کارایی این سیستم در شرایط اضطراری و اثرات منفی احتمالی آن بر ایمنی مسافران، نگرانی‌هایی وجود دارد. اما، لازمه بررسی اثرات و ویژگی‌های یک سیستم، داشتن شناخت کامل از آن می‌باشد. در این مقاله سعی شده است با معرفی کامل سیستم درب‌های جداکننده سکو و بررسی جدیدترین مطالعات و فعالیت‌های انجام گرفته، به این دو موضوع پرداخته شود. برای این منظور، تعداد 39 گزارش فنی و مقاله‌ مرتبط با موضوع بین سال‌های 2003 تا 2016 مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت 27 مورد از آنها انتخاب شدند. نتایج این بررسی نشان می‌دهد در صورت طراحی اصولی سیستم و در نظر گرفتن نکات ایمنی، درب‌های جداکننده سکو یک سیستم کارآمد برای برقراری ایمنی مسافران و کاهش مصرف انرژی در ایستگاه‌های مترو می‌باشد

نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحه:
75
لینک کوتاه:
magiran.com/p2066216 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.