اهمیت رفتارهای خودمراقبتی در بیماران بعد از جراحی دریچه قلب

پیام:
چکیده:
مقدمه

رفتارهای خودمراقبتی در درمان و پیگیری بیماری های مزمن نقش مهمی دارد، شیوع بالا و مزمن بودن ماهیت بیماری های دریچه ای قلب، ضرورت خودمراقبتی در این بیماران نشان می دهد. بر این اساس این مطالعه با هدف مروری براهمیت رفتارهای خودمراقبتی در بیماران بعد از جراحی دریچه قلب انجام شده است.

مواد و روش ها

این یک مطالعه مروری است، بر پایه اطلاعات جمع آوری شده از جستجوی منابع اینترنتی و تحقیقات منتشر شده مرتبط با این موضوع از پایگاه ها SID،Google Scholar ،Elsevier ، PubMed، بین سال های 2015-2010 انجام شده است.

یافته ها

خودمراقبتی شامل فعالیت هایی است که افراد برای ارتقاء سلامتی، پیشگیری از بیماری، محدود کردن بیماری و حفظ سلامت خود انجام می دهند. در این رابطه مطالعات نشان می دهد عوارض و مشکلات جسمی، روانی، اجتماعی و اقتصادی بالقوه بعد از جراحی دریچه  قلب وجود دارد و در مجموع این بیماران در حال حاضر از سطح خودمراقبتی مطلوب برخوردار نیستند.

بحث و نتیجه گیری

این مطالعه نشان می دهد با وجود اهمیت و نقش مهم اقدامات خودمراقبتی در بیماران بعد از جراحی دریچه قلب هنوز این بیماران از سطح خودمراقبتی مطلوب برخوردار نیستند و نیاز به راهکارهای جدید در این رابطه می باشد و پرستاران می توانند نقش کلیدی در این راهکارها داشته باشند.

نوع مقاله:
مقاله مروری
زبان:
فارسی
صفحات:
42 -46
لینک کوتاه:
magiran.com/p2068858 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.