مراقبت های پرستاری در جراحی باریاتریک

پیام:
چکیده:
مقدمه

جراحی چاقی مرضی زمانی که سایر اقدامات غیر جراحی برای کنترل وزن با شکست مواجه شود استفاده می گردد. در این مقاله سعی شده است در مورد چاقی مرضی، انواع روش های جراحی و مراقبت های پرستاری و نکات آموزشی مورد نیاز برای پرستاران و بیماران اشاره گردد.

مواد و روش ها

این مقاله یک مطالعه مروری می باشد که بر پایه اطلاعات جمع آوری شده از جستجو در پایگاه های اینترنتی، Pub Med، SID، Elsevier و مطالعات کتابخانه ای سال های 2015-2000 تدوین گردیده است.

یافته ها

جراحی های باریاتریک برای بیمارانی با شاخص توده بدنی بیشتر یا مساوی40 کیلوگرم بر متر مربع بدون مشکلات جراحی انجام می شود. بعد از جراحی های چاقی مرضی عوارضی مانند خونریزی، رفلکس صفراوی، انسداد مجرای خروجی معده یا روده، سندرم دامپینگ، دیسفاژی، عفونت، ترومبوفلیبیت عمقی، آمبولی ریه، نشت از محل آناستاموز و اختلالات روانی و رفتاری ممکن است اتفاق افتد که می توان با مراقبت های پرستاری ویژه، اقدامات و آموزش های لازم به این بیماران کمک کرد که حداقل عوارض را داشته و تاثیرات مثبت و نتایج مورد انتظار حاصل شود.

بحث و نتیجه گیری

از آنجا که جراحی باریاتریک یک تغییر شدید در عملکرد سیستم گوارشی ایجاد می کند، بیماران نیازمند مشاوره قبل و بعد جراحی هستند. ضروری است که پرستاران به عنوان عضوی از اعضای اصلی تیم درمان دانش، توانایی و تجربه خود در زمینه مراقبت از بیماران جراحی چاقی مرضی افزایش و نقش برجسته ای در آموزش های مورد نیاز جهت دستیابی به اهداف مورد انتظار و ارتقاء عملکرد زندگی داشته باشند.

نوع مقاله:
مقاله مروری
زبان:
فارسی
صفحات:
18 -25
لینک کوتاه:
magiran.com/p2068861 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.