مقایسه تطبیقی بهره مندی زنان از حقوق ورزشی در دوران پهلوی و انقلاب اسلامی

چکیده:

ورزش یکی از فعالیت‌های مهم زندگی بشر شناخته می‌شود که در همه جوامع بشری به‌نوعی مطرح بوده و هست. امروزه ورزش نسبت به گذشته، بسیار ساختار‌مند و متحول‌ شده و علاوه‌بر تاثیر در ارتقاء سلامت جوامع، دارای کارکردهای مهمی در راستای ارتقاء رشد و توسعه جوامع است. کشورهای توسعه‌یافته، ورزش را تنها از دید یک مقوله ورزشی صرف نگاه نمی‌کنند، بلکه آن را ابزاری در خدمت اهداف و برنامه‌های اقتصادی، فرهنگی و حتی سیاسی خود می‌دانند.
امروزه فعالیت‌های ورزشی محدود به مردان نیست و زنان نیز مانند مردان، در بیشتر رشته‌های ورزشی فعالیت می‌کنند و از حقوق ورزشی برابر برخوردارند. ورزش زنان در ایران قدمت طولانی دارد و ما شاهد حضور زنان در عرصه ورزشی، قبل و پس از انقلاب اسلامی هستیم. در این پژوهش سعی می‌شود با استفاده از روش تحلیلی و توصیفی، به این پرسش پاسخ دهیم که بهره‌مندی زنان  از حقوق ورزشی در دوران پهلوی و بعد از انقلاب چگونه بوده‌است؟

زبان:
فارسی
صفحه:
83
لینک کوتاه:
magiran.com/p2069890 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!