عوامل موثر بر احساس توانمندی کارکنان

نویسنده:
چکیده:
احساس توانمندی کارکنان در واقع ادراک کارکنان از توانمندیهای آنان است که تحت تاثیر عوامل مختلفی است. صاحبنظران حوزه مدیریت منابع انسانی بعضی ازاین عوامل را شناسایی و آنها را در کتابها و مقالات متعدد مطرح کرده اند. به دلیل اهمیت موضوع و ضرورت آشنایی مدیران عالی و مدیران منابع انسانی سازمانها با این عوامل در این مقاله، 15 مورد از مهمترین عواملی که تاکنون در ادبیات حوزه توانمندسازی مطرح شده است و به زعم صاحبنظران ، احساس توانمندی کارکنان را تحت تاثیر قرار می دهد، مورد بحث قرار گرفته است. سطح تحصیلات ، سنوات خدمت، عزت نفس، مرکزکنترل، خلاقیت، مشارکت در هدفگذاری، مشارکت در تصمیم-گیری، شفافیت نقش، بازخوردعملکرد، دریافت پاداش، کارگروهی، حمایت اجتماعی- سیاسی، احساس احترام و پذیرفته شدن افراد، دسترسی به آموزش، دسترسی به منابع و دسترسی به اطلاعات از جمله عواملی است که در این مقاله مورد بحث قرار گرفته است.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
53 -66
لینک کوتاه:
magiran.com/p2070184 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!