بررسی رو شهای مختلف تشخیص و شناسایی آلودگی و عفونت ها روی منسوجات در حملات بیوتروریستی

پیام:
چکیده:

عملیات بیوتروریسمی از زمان­های دور سابقه داشته است و امروزه توانسته در سطح وسیعی در محافل پزشکی و بهداشت مطرح گردد. عوامل آلاینده­ای بیوتروریسم از قبیل باکتری، ویروس­ و قارچ می تواند به عنوان منابع آلودگی عمل نمایند. به علاوه آنها می­توانند توسط منسوجات حمل شده و یا حتی چندین برابر شوند. عوامل بیولوژیکی مورد استفاده در حملات بیوتروریسم با وجود تفاوت­هایشان دارای خصوصیات مشابهی می­باشند. با گسترش ایده بیوتروریسیت در جوامع مختلف دیگر روش­های سنتی از قبیل فرهنگ، شناسایی بیوشیمیایی و ایمنی در موارد اورژانسی توانمندی نخواهند بود. بنابراین در این مقاله انواع روشهای مختلف از قبیل طیف سنج جرمی، مولکولی، بر پایه ایمنی، شیمیایی-فیزیکی و روشهای هیبریدی برای تشخیص حمله بیوتروریستی مورد بررسی قرار می گیرد. اخیرا، روش­ها برپایه شناخت DNA و RNA در حال پیشرفت بوده و به استاندارد طلایی برای آشکارسازی بیوتروریسم تبدیل شده­اند.

زبان:
فارسی
صفحات:
136 -150
لینک کوتاه:
magiran.com/p2070329 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!