بهبود شبیه ساز یک بعدی موتور ملی با در نظر گرفتن اثرات انتقال حرارت و افت مکانیکی در توربوشارژر

پیام:
چکیده:
امروزه توربوشارژر ها (پرخوران ها) نقش مهمی در بهبود بازده، کوچک سازی و کاهش آلاینده های موتور احتراق داخلی ایفا می کنند. به دلیل جریان گاز داغ در توربین و هوای محیط در کمپرسور ، اختلاف دما در دو سمت توربوشارژر زیاد است و این اختلاف دمای زیاد، باعث انتقال حرارت از توربین به دیگر اجزا توربوشارژر می شود. انتقال حرارت سبب کاهش عملکرد توربوشارژر می گردد، زیرا قسمتی از انرژی گاز داغ از طریق انتقال حرارت دفع شده است. نیاز به تخمین دقیق دمای گازهای خروجی توربین جهت طراحی مسیر گازهای خروجی یا تعیین شرایط مرزی توربوشارژر دوم در موتورهای دارای توربوشارژر‏های دومرحله ای، همچنین نیاز به تخمین دمای خروجی کمپرسور به عنوان شرایط مرزی برای خنک کن میانی و محفظه احتراق در صورت نبود خنک کن میانی وجود دارد. در این پژوهش، الگوی انتقال حرارت یک بعدی توربوشارژر، به شبیه ساز یک بعدی موتور درگیر می شود.نتایج نشان دهنده ی بهبود (حداکثر تا 50 درجه سانتی گراد) در پیش بینی دمای خروجی توربین است و همچنین بر روی دیگر مشخصه های شبیه سازی موتور از جمله دمای خروجی کمپرسور، سرعت توربوشارژر، توان ترمزی موتور، فشار خروجی توربین و غیره، تاثیر نمی گذارد.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
71 -80
لینک کوتاه:
magiran.com/p2070394 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!