تعیین شاخصهای تاثیرگذار و تاثیر پذیر در الگوی تجمیعی نظام شایستگی های مدیران و فرماندهان ناجا

پیام:
چکیده:

این پژوهش در پی آن است تا با توسعه مطالعات پیشین پژوهشگران به باز طراحی نظام شایستگیهای مدیران و فرماندهان ناجا و بررسی شاخصهای تاثیر گذار مبتنی بر نهج البلاغه، بیانات مقام معظم رهبری حضرت آیت ا.. خامنه ای (مدظله) و بیانات امام خمینی(ره) بپردازد. در این پژوهش ابتدا مفاهیم دو پژوهش قبل به صورت تطبیقی مقایسه شد. در این مطالعه تطبیقی مشاهده شد که تنها شش مفهوم از الگوی بیانات رهبری و امام در الگوی نهج البلاغه وجود ندارد که این مفاهیم نیز به دلیل جامعیت الگوی نهج البلاغه قابل جمع در این الگو است؛ سپس با استفاده از روش دیماتل خاکستری به بررسی مقولات تاثیر گذار و تاثیر پذیر در این الگو پرداخته میشود تا بر اساس آن برنامه های ارزیابی عملکرد و سنجش و گزینش مورد اصلاح واقع شود. در نتیجه سلامت اعتقادی بیشترین تاثیر را با مقدار 1.8362 بر سیستم دارا بود. تاثیر پذیرترین مقوله شایستگیهای نظامی با مقدار (0.9647) به دست آمد. بر این اساس پیشنهادهای اجرایی در انتهای مقاله ارائه شده است.

نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
67 -90
لینک کوتاه:
magiran.com/p2070871 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!