طراحی پایدارساز مد لغزشی پیش بین گسسته تحت شبکه به منظور حذف نوسانات فرکانس پایین در سیستم های قدرت با جغرافیای پراکنده

پیام:
چکیده:

رشد سریع پیشرفت‌های تکنولوژی و فناوری‌های ارتباطی ازیک‌سو و نیز توسعه و پراکندگی جغرافیایی فرآیندهای صنعتی ازسوی‌دیگر، استفاده از سیستم‌های کنترل تحت‌شبکه را در کنترل سیستم‌ها با جغرافیای پراکنده اجتناب‌ناپذیر نموده‌است. در این سیستم‌ها ارتباط بین اجزای کنترلی ازطریق یک شبکه مخابراتی برقرار می‌گردد که به‌دلیل شرایط غیرایده‌آل شبکه مخابراتی، مشکلاتی مانند گم‌شدن بسته‌های اطلاعات و تاخیر زمانی، به‌عنوان مشکلات ذاتی این سیستم‌ها، مطرح می‌شود که می‌تواند منجر به عملکرد نامناسب و حتی ناپایداری کل سیستم گردد. در این مقاله یک ساختار کنترل مد لغزشی پیش‌بین گسسته تحت‌شبکه جدید به‌منظور پایدارسازی نوسانات فرکانس پایین یک شبکه قدرت تحت‌شبکه با جغرافیای پراکنده پیشنهاد شده‌است. روش پیشنهادی شامل دو مرحله است. ابتدا یک تابع سوئیچینگ مد لغزشی جدید به‌منظور طراحی پایدارساز مد لغزشی پیشنهاد و سپس یک الگوریتم پیش‌بین جدید به‌منظور جبران رفتار غیرایده‌آل شبکه مخابراتی، شامل تاخیر القاشده از سوی شبکه و گم‌شدن بسته‌های اطلاعاتی ارائه شده‌است. به‌منظور نشان‌دادن قابلیت و توانایی روش پیشنهادی، مطالعات عددی بر روی یک سیستم قدرت نمونه 5-ناحیه-16 ماشینه و در حضور دو نوع خطای سه‌فاز و تک‌فاز ارائه شده‌است. همچنین، به‌منظور انجام مقایسه، یک پایدارساز تحت‌شبکه با ساختار پیش‌فاز-پس‌فاز طراحی شده‌است. نتایج شبیه‌سازی قابلیت و برتری روش پیشنهادی را نشان می‌دهند.

نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
1007 -1020
لینک کوتاه:
magiran.com/p2071475 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!