طراحی تغییردهنده فاز فریتی تنظیم پذیر مبتنی بر فرا مواد

پیام:
چکیده:

در این مقاله، یک تغییردهنده فاز باند X در قالب موج‌بر مستطیلی معرفی‌شده است. برای بهره‌بردن از خواص فرا مواد در ساختار تغییردهنده‌های فاز، از میله‌های مسی پریودیک پرینت‌شده روی زیر لایه برای ساخت محیطی با نفوذپذیری الکتریکی معادل منفی، ENG و به‌وسیله بایاس فریت در مد غیرعادی برای ایجاد تراوایی مغناطیسی معادل منفی، MNG، استفاده‌شده است. با تغییر جریان بایاس تغییردهنده فاز، خواص انتشاری فریت و ثابت انتشار موج عوض‌شده و فاز موج عبوری تغییر می‌یابد که درنتیجه باعث تنظیم‌پذیر بودن تغییردهنده فاز خواهد شد. با توجه ‌به استفاده از فرا مواد در این تغییردهنده فاز و بایاس فریت در مد غیرعادی، این ساختار ذاتی متحمل تلف عبوری زیادی خواهد بود. یکی از نوآوری‌های عمده‌ی این مقاله، پیشنهاد روشی در طراحی MNG بوده که تلف عبوری تغییردهنده فاز فرا ماده را کاهش می‌دهد. به‌علاوه، در این تغییردهنده فاز از مزیت کوچک‌سازی فرا ماده نیز استفاده‌شده، به‌طوری‌که ابعاد بخش موثر در تغییر فاز، در مقایسه با انواع معمولی حدود 12 برابر کاهش‌یافته است. تغذیه این تغییردهنده فاز هم به‌صورت منعطف برای تحریک مد زوج و فرد طراحی‌شده است. طبق نتایج شبیه‌سازی تمام-موج به‌وسیله نرم‌افزار CST ، تغییر فاز ساختار پیشنهادی حدود دو برابر نسبت به تغییردهنده‌های فاز فرا موادی بهبودیافته است.

نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
1131 -1140
لینک کوتاه:
magiran.com/p2071584 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!