آشکارساز مرحله-به-مرحله بر پایه آزمون-فرض Mتایی در رادارهای پسیو چندکاناله برای بهبود قدرت تفکیک در برد

پیام:
چکیده:

در این مقاله مسئله آشکارسازی چندکاناله به‌منظور بهبود قدرت تفکیک در برد در یک رادار پسیو مبتنی بر سیگنال‌های رادیو FM تجاری به‌صورت یک مسئله آزمون-فرض Mتایی مدل‌سازی شده است. در این مسئله، جهت بهبود قدرت تفکیک در برد از چندین کانال کنار هم  ارسالی توسط یک فرستنده رادیو FM استفاده‌شده است. برای حل مسئله آزمون-فرض فوق از روش آشکارسازی نسبت درستنمایی استفاده‌شده است.  با توجه به ماهیت متغیر بازمان سیگنال‌های رادیو FM و پنهان شدن اهداف ضعیف توسط اهداف قوی، آشکارساز پیشنهادی به‌صورت مرحله-به- مرحله پیاده‌سازی شده است. درواقع در هر مرحله از الگوریتم پیشنهادی یک هدف قوی آشکارسازی و از سیگنال دریافتی حذف می‌گردد تا امکان آشکارسازی برای اهداف ضعیف‌تر فراهم آید. به‌منظور بررسی عملکرد آشکارساز پیشنهادی، سناریوهایی شبیه‌سازی متعددی موردبررسی قرارگرفته است. نتایج شبیه‌سازی نشان می‌دهند، یک آشکارساز چندکاناله علاوه بر بهره ترکیب کانال‌های فعال، قدرت تفکیک در برد اهداف را نیز بهبود می‌دهد.

نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
1141 -1152
لینک کوتاه:
magiran.com/p2071586 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!